Hristiyan kadınla yapılan evlilik sürecinde, Hristiyan kadının da gusül mecburiyeti var mıdır? Fakat bu iki insan cinsel beraberlik yaşadıkları zaman zina olmuyor mu?

Soru Detayı
Müsluman erkekle Hristiyan kadın evlenebiliyorlar. Fakat bu iki insan cinsel beraberlik yaşadıkları zaman zina olmuyor mu? Diyelim ki cinsel beraberlik yaşandı ve daha sonra erkek gusül abdestini aldı; peki Hristiyan kadın ne yapacak bu durumda?..
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hristiyan kadınla Müslüman erkek evlenebilir; zina söz konusu değildir. Hristiyanla evliliğin, Müslüman kadınla yapılan evlilikten farkı yoktur.

Cinsel beraberlikten sonra Müslüman erkek gusül alırken, Hristiyan (gayri müslim) kadın da kendi dinin gerekleri ne ise onu yapar.