"Allahümmeğfirlî verhamnî ve elhıknî bi'r-refîki'l a'lâ" duasının anlamı nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu, Peygamber Efendimiz (asm)'in vefatı yaklaştığı zaman yapmış olduğu bir duadır.

"La ilahe illallah, inne li'l-mevti sekerâtün. Allahümmeğfirlî verhamnî ve elhıknî bi'r-refîki'l a'lâ "

Anlamı:

"Allah'dan başka ilah yoktur. Şüphesiz ölümün büyük zorlukları vardır. Allah'ım beni bağışla, bana merhamet et ve beni Refik-i a'lâ'ya ulaştır."