Bankalarda ve finans kurumları / katılım bankalarında çalışmak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Harama girmek caiz olmadığı gibi, ona vesile olmak da caiz değildir. Bu bakımdan faiz sistemiyle çalışan bankalarda görev almak caiz değildir.

Ancak finans kurumları, yani katılım bankaları faizsiz çalışan kurumlar olduğu için, buralarda çalışmanın bir mahzuru yoktur.