Düğünde, gelin alma sırasında hangi dua ve sureleri okumalıyız?

Soru Detayı
- Gelini babasının evinden alma esnasında, dinimize uygun hangi duaları ya da hangi sureleri okumamızı tavsiye edersiniz?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Şu duayı okumanızı tavsiye ederiz:

"Barekallahu leke ve barekellahü aleyke ve cemea beyneküma fî hayrin."

"Allah bu evliliği size mübarek kılsın, üzerinize bereket yağdırsın ve ikinizi her türlü hayırda bir arada tutsun."(Tuhfetü'l-Ahvezi, 4/163)

Ayrıca Fatiha, Felak, Nas surelerini okumanızı tavsiye ederiz...