Peygamberimizin doğduğu gecede özel olarak neler yapılabilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu gecede bol bol salavat-ı şerifeler getirilerek Peygamberimiz (asm)'i daha fazla hatırlayabiliriz.

Peygamberimizi (asm) ne kadar tanıyoruz; O'nun güzel ahlakını ne kadar örnek alabiliyoruz ve getirdiği dinin güzelliklerini çevremize ne kadar anlatabiliyoruz? Onun mirasına ne kadar sahip çıkabiliyoruz?

Bu konularda kafa yorup durumumuzu gözden geçirebiliriz. Bu zaman diliminde en azından Peygamberimiz (asm)'in hayatını okuyup başkalarına da okutmaya çalışabiliriz.