Kadın, amca çocukları ile yalnız kalması ve tokalaşması caiz midir?

Soru Detayı
Kardeş gibi büyüdüğüm amca çocuklarımla el tutabileceğim, bayramlarda sarılabileceğim veya bir odada yalnız kalabileceğim hükmü çıkar mı?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Amca çocukları ve teyze çocuklarına nikâh düştüğü için, yabancı gibidirler. Mahremiyet bakımından, yabancı bir erkekle farkları yoktur yani. Bu bakımdan amca çocukları ve teyze çocuklarınızla tokalaşmanız, yalnız kalmanız ve kapatılması gereken yerlerinizi örtmemeniz caiz değildir.