Bazı düğünlerde ilahi ile oynanılıyor; halay çekiliyor. Bu durumda bir sakınca var mıdır?

Soru Detayı
Ben bir düğüne gittim bu düğün dini bir düğündü sohbet, oldu sonra dini ders oldu, daha sonra ilahi eşliğinde oyun oynandı bunu anlayamadım. Bunun bir günahı var mı şeriatta bunu hükmü nedir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Düğünlerde ilahi eşliğinde halay çekmek, oynamaz caiz olmaz.