Bir insanın Allaha küfür etmeden inkar etmesiyle, Allaha küfür ederek inkar etmesi bir midir?

Soru Detayı
Bir insanın Allaha küfür etmeden inkar etmesiyle, Allaha küfür ederek inkar etmesi bir midir. İkisi için de ne kadar sayıda tekrarlanıp, tevbe edilirse affedilir mi. Yoksa Allaha küfrederek dininden dönenin durumu farklı mıdır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İmanın derecesi olduğu gibi inkarın da derecesi vardır. Bu bakımdan kafirlerin derecesi bir değildir. Elbetteki küfürde ileri gidip mukaddesata hakaret eden bir insanla diğerinin küfrü bir olmaz.

Kişinin küfür derecesi ne olursa olsun tevbe ederse inşallah tevbesi kabul olur.

Geniş bilgi için tıklayınız