Hayızlı kadın tesbih çekebilir mi?

Soru Detayı
Ay halinde olan (hayızlı) bir kadın, LA İLAHE İLLALLAHUL VAHDEHU LA ŞERİKE LEH, LEHÜLMÜLKÜ VELEHÜLHAMDÜ VE HÜVE ALA KÜLLİ ŞEYİN KADİR; TEVEKKELTÜ ALALLAH; İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN... sözlerinden hangisini söyleyemez?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hayızlı bir kadının belirttiğiniz ifadeleri kullanması caizdir. Hayızlı kadın tesbih çekebilir, dua okuyabilir, salavat getirir, dua maksadıyla Kur'an'dan bir veya bir kaç ayet okuyabilir.