Allah'ın varlığının delilleri nelerdir? Yaratılış denen bir gerçek var mı?

Soru Detayı
Ben daha önceden bir yaratıcı olduğuna inanıyordum. Ama artık böyle bir düşüncem kalmadı. Evrenle tanrıyı özdeşleştiriyorum. Bazen öyle oluyor ki tanrı diye bir varlık olmadığını da düşünüyorum. Sonra aslında İslamiyet'teki veya ilahi olduğu iddia edilen dinlerdeki gibi bir tanrı anlayışından hoşlanmadığımı anlıyorum. Öyle ya da böyle bir şekilde tanrıya inansam İslamiyete göre kurtulmuş olur muyum?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslamiyet son hak dindir. İslamiyetin esasları dışında hiç bir esas kabul edilmez.

Allah var mı? Mantıki delilleri nelerdir?

Allah'ın birliğinin delilleri nelerdir? Tevhid delilleri...

Hz. Muhammed'in peygamberlik delilleri...

Yaratılış Delilleri | Seyrangah TV