Kadınların başı ve kolları açık olarak Kur'an-ı Kerim ve Cevşen okumaları caiz mi?

Soru Detayı
Kur'an-ı Kerim okurken ya da dinlerken bayanların başını örtmeye hassasiyet gösterdiğini fark ediyoruz. Ancak bazen saçlarının bir kısmı görünüyor ya da kısa kol ile dinliyorlar. Bu durumda günah söz konusu mudur? Bir de Cevşen vb gibi dualar okunurken abdestli ve tesettürlü olmak şart mıdır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadınların başı ve kolları açıkken Kur'an ve Cevşen okumaları caizdir. Çünkü kadının Kur'an okurken başını ve kollarını örtmesinin farz olduğunu gösteren bir bilgi yoktur. Bununla beraber başı örtülü olarak okumaları iyi olur.