Kadının kocasından izinsiz para harcaması caiz midir?

Soru Detayı
Eşim para harcamayı çok seviyor ve bu yüzden para sıkıntısı çekiyoruz, ama o takmıyor kafasına. Ben ise harçlıklarımdan ayırdığım paralarla ondan habersiz birikim yapmaya çalışıyorum ilerki günler için, acaba günaha mı giriyorum ona söylemediğim için?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eşinizin size özel harcamalarınız için verdiği parayı biriktirebilirsiniz. Ancak ev ihtiyaçlarına harcamanız için vermişse, o zaman izinsiz biriktirmeniz doğru olmaz.