Hayırlı kapı duası. Ey Kapıları açıcı Allahım, bizim için de hayırlı kapı aç.

Soru Detayı
Aşağıdaki duanın hadis-i şerif olup olmadığını merak ediyorum. "Sıkıntılı ve kederli zamanlarda okunmasında büyük hikmetler vardır" diye değerli bir zattan öğüt aldım. Acaba doğru mudur? "Ya Müfettihal ebvab, İftah lena hayr-al bab. Ey Kapıları açıcı (Allahım), Bizim için(de)hayırlı kapı aç."
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Araştırmalarımızda, bunun bir kaynağını bulamadık. Bu nedenle hadis olup olmadığını da söyleyemiyoruz. Fakat güzel bir dua olduğunda şüphe yoktur.