Nafile oruçta niyeti en son hangi vakite kadar yapabiliyoruz? Nafile oruç tuttuğumda performansımın düştüğü kanaatindeyim. İşverenimiz oruç tutmamıza izin veriyor. Neticede nafile oruç tutmamız uygun olur mu?

Soru Detayı
1. Nafile oruçta niyeti en son hangi vakite kadar yapabiliyoruz? 2. Büro işinde çalışıyorum, bazı günler nafile oruç tutuyorum. Ancak oruçlu olduğum günlerde açlıktan dolayı olsa gerek, daha sinirli ve halsiz oluyorum. Yani performansımın düştüğü kanaatindeyim. İşverenimiz oruç tutmamıza izin veriyor. Neticede nafile oruç tutmamız uygun olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İşveren nafile oruç tutmanıza müsaade ettiğine göre, bu konuda herhangi bir uygunsuzluktan söz edilemez. Kendi kanaatinize göre hareket edebilirsiniz.

Nafile oruca niyet sorunuz için tıklayınız:

Oruca niyet etme şekli, niyetin hükmü ve vakti..