Evleneceğim kişiyi rüyamda görmem mümkün mü?

Soru Detayı
Evleneceğim kişiyi rüyamda görmem mümkün mü? Duası var mı? Ve rüyamda gördüğüm kişiyi evleneceğim kişi olarak kabul etme doğru mudur?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kiminle evleneceğim diyerek rüyaya yatılmaz. İnsanın rüyasında gördüğü kişiyi evleneceği kişi olarak kabul etmesi doğru değildir. Rüya ile amel edilmez.

Çok insana rüyasında "sen filan kişiyle evleneceksin" denildiği halde rüyasında denilen değil de başka birisiyle evlenmiştir. Bu gibi rüyalara itibar edilmemelidir.