Namazda kadının saçından bir kaç tel görünse namaz kabul olur mu?

Soru Detayı
Başörtüsü saçları örtmektedir, ama bazen 5-10 saç teli görülebilmektedir. Mesela bir saç teli gözükse, başörtüsü saçın tamamını bir saç teli hariç kapatsa, bu başörtüsüyle kılınan namaz geçerli olur mu? Mesela başörtüsü takan bayanların saçının çok küçük bir parçası saçın öndeki kısmının dibi gözükebiliyor,.Bu başörtüsüyle dolaşmak günah mıdır ve bu başörtüsüyle kılınan namaz geçerli midir? Başörtüsü saçın yüzde 99,9 öretse binde birini örtmese bu başörtüsüyle kılınan namaz geçerli mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Namazda örtülmesi gereken bir uzvun dörtte birinden azı açılırsa namaz bozulmaz.

Elde olmayan sebeplerden dolayı farkında olmadan saçın bir kaç telinin görünmesi insanı günahkar yapmaz. Ancak tek telini dahi bilerek göstermek doğru değildir.