İçimden Allah'a sövmek geçiyor; bu durum vesvese midir, dinden çıkar mıyım?

Soru Detayı
İçimden devamlı dine aykırı sözler geçiyordu. Bunun vesvese olduğunu öğrendim. fakat ondan sonra tekrar Allah'a söven bir kelime daha geçirdim, yani bende alışkanlık oldu bu. Tam kurtuldum diyorum bu seferde bu söz sana aitti sen isteyerek söledin diye sıkıntıya giriyorum. Ben imansız mıyım, dinden mi çıktım şimdi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İçinizden "Sen bunu isteyerek yapıyorsun." diyen de şeytandır. Aklınıza bu konuda ne gelirse gelsin önemsemeyin. Siz ehemmiyet vermezseniz çabuk kaybolur. Aman biran önce gitsin diye de kendinizi sıkıntıya sokmayın. Durumunuz vesvese olduğu için günahkar olmazsınız.