Kenzü'l-havas adlı kitap hakkında bilgi verir misiniz? Kitap hakkında kimi yerlerde "büyü kitabı" yazıyor. Bu kitabı kullanmak dinen sakıncalı mı?

Soru Detayı
Kenzü'l-havas adlı kitap geçti elime içnde muhabbet, hacet, hakkındaki gıybetleri engelleme, gidenleri geri getirme vs. gibi konularda çeşitli dua ve metotlar var. Bunları yapmalı mıyız, bu kitap ile ilgili bilgi verir misiniz? Yanlış şeyler yapmak istemiyorum...
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle bu kitaplarda yazılan duaları okumak caizdir. Ancak kayıp eşyayı bulma, başkasını kendine sevdirme gibi şeylerle uğraşılmasını tavsiye etmiyoruz. Eğer bir sıkıntımız varsa maddi sebeplere başvurmalı ve dua etmeliyiz.