Ben Ramazan ayında 4444 tefriciye okumak istiyorum dileğim için. 4444 adeti 30 güne yayarak okumam mümkün mü, yoksa bir günde bitmesi mi gerekiyor?

Soru Detayı
1) Ben Ramazan ayında 4444 tefriciye okumak istiyorum dileğim için. 4444 adeti 30 güne yayarak okumam mümkün mü, yoksa bir günde bitmesi mi gerekiyor? 2) Ben çalışan bir bayanım. Tefriciye okuma esnasında bir telefon gelebiliyor, tefriciyeye ara verip telefondan sonra devam ediyorum. Bunda bir sakınca var mıdır? 3) 4444 Tefriciyeyi kalbimden, yani dudaklar kıpırdamadan okumamda bir sakınca var mıdır? 4) 4444 tefriciyeye başlamadan nasıl dua etmeli ve bitirdikten sonra nasıl dua etmeliyim?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

4444 tefriciyeyi otuz güne yayarak okuyabilirsiniz; bir günde bitirmek şart değildir. Arada telefon gelmesi okumaya zarar vermez.

Bu duayı kalben de okuyabilirsiniz. Dil ile okumak şart değildir. Başlarken ve bitirirken tövbe istiğfar ve Allah'a hamd ederek başlar bitirirsiniz. Ayrıca dilediğiniz şekilde de dua edebilirsiniz.

Bu salavatı okurken abdestli olmak da şart değildir.