Evlenmediğim bir kişiyle yakınlaşıp da daha sonra evlenirsem günahlarım affolunur mu?

Soru Detayı

- Eğer sözlümle nikahlanmadan yakınlaşırsam bu günah olacak, fakat ben daha sonra onunla evlendiğimde bu günahlarım affolunur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İlerde evleneceğiniz kişiyle haram olan münasebetleriniz ilerde evlilikle helale dönmez. Geçmişte yaptığınız yanlışlar için tövbe etmeniz gerekir.