Çıplak veya değil, kadın çizim ve animasyonlarına bakmanın hükmü nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bugünkü neslin, aksi istikamete doğru yönelip istenmeyen yola saplanmasının birçok sebebi vardır. Şüphesiz ki bunların en önemlilerinden birisi, gençliğe müsbet ve yararlı şeyleri telkin etmek yerine, menfi şeyleri telkin edip zararlı şeylerle kafalarını doldurarak beyinlerini yıkamak ve gazete ile dergilerde müstehcen resimleri yaymak ve bu yolla gençliği avlayıp, ruh ve mânâlarını katletmek için gösterilen çabadır.

Televizyon da dergi ve gazetelerden geri değildir. Basın ve televizyon, beşeriyete hizmet etmek hususunda en büyük rol oynamaları gerekirken, bilakis daha fazla zararlı bir hale getirilmiştir.

Gazete ve dergilerdeki müstehcen resimler ile televizyon ve internet gibi açık görüntüler konusunda cinsel uyaranlardan kaçınmak esas olmalıdır.