Bakmakla meni gelmesi orucu bozar mı?

Soru Detayı

- Sadece bakmak veya şehevî konuları düşünmek sebebiyle tahrik olup meninin gelmesi orucu bozar mı?
- İnternete gezerken müstescen resimlerle karşılaştım ve bunun üzerine belli bir süre sonunda çok az da olsa meni geldi, ama bu durumu yaratacak bir şey yapmadım, acaba orucum bozulmuş mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu gelen sıvı mezi olabilir, mezi orucu bozmaz. Kadına el sürmeden sadece bakmak veya şehevî konuları düşünmek sebebiyle tahrik olup meninin gelmesi de orucu bozmaz.

İlave bilgi için rtıklayınız:

Guslü gerektiren haller nelerdir?