Adetli iken internetten dua dinleyebilir miyim?

Soru Detayı

- Bende Alevi bir genç kızım, dinimin gereklerini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Eksik olduğum konular var tabi ki, ama Allah'ın izniyle onlarda olacak.
- Âdetliyken de sesli internetden dua dinlemek istiyorum, ev temizliği yaparken de dinlemek isyitorum, dualar bizler için ruhlarımızın rahatı için gerekli.
- Sizce bu durumda, bu isteğim doğru mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadınların âdetliyken dua okumaları ve dinlemelerinde bir sakınca yoktur. İnternetten dua dinleyebilirsiniz.

Hem temizlik yapıp hem de internetten dua ve Kur'an dinlemekte de bir sakınca yoktur.