İstihare namazına nasıl niyet edilir, istihare duasından başka dua okunur mu?

Soru Detayı
İstihare namazından sonra tespih çekmek gerekli midir? Çekilecekse hangi dualar okunur? İstihare namazından sonra yattığımızda normalde okuduğumuz dua/sureleri okumanın bir sakıncası olur mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu namaza "Niyet ettim Allah rızası için istihare namazı kılmaya." diye niyet edilir. Namazdan sonra tesbih çekmek şart değildir.

Namazdan sonra istihare duasının dışında dua okunabilir.

İstihare namazından sonra yattığımızda normalde okuduğumuz dua/sureleri okumanın bir sakıncası olurmu?

Hayır, bu dua ve sureleri okumanın bir sakıncası yoktur.