Kelime-i şehadet ve kelime-i tevhid tecvidli olarak nasıl okunur?

Soru Detayı

- Eşhedü enla ilahe illallah... şeklinde yazılır. Okurken eşhedü ELLA (bila gunne var) diye mi okuyacağız.
- Yine, la ilahe illallah muhammeden rasulullah derken; MuhammedeRRAsulullah diye mi okuyacağız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Eşhedü ellâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûluh"

"Lâilahe illallâh Muhammedü'r-rasûlullâh"

Şeklinde tecvidli olarak okunabilir.