Vitir namazının kazasına nasıl niyet edilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Meselâ: "Vaktine yetişip de kılamadığım ilk -yahut- son vitir namazını Allah rızası için kılmaya niyet ettim."

Böylece kazaya kalmış olan namazlar, ya ilk kazaya kalmış olanından başlanmış olur veya en son kazaya kalmış olanından başlanmış olur ki, her iki hâlde de belli bir düzene göre geçmiş namazlar kılınarak azalmış olur.

Daha kolay olması bakımından "Üzerimde olan bir vitir namazını kaza ediyorum" şeklinde niyet etmek de yeterlidir.