Hayızlı bir kadın kırkı çıkmamış bebeği ve lohusa kadını ziyaret edebilir mi?

Soru Detayı

- Âdetli bir bayan yeni doğum yapmış bir kadının 40 çıkmamış bir bebeği görmeye gitmesi, yüzüne bakması sakıncalı mıdır?
- Duyduğum ve anlatılan bilgiler bunun sakıncalı olduğunu ve bebekte yaralara yol açtığını söylüyor. Tıbbi olarak da bu mümkün mü?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bahsedilen durum hurafeden ibarettir. Hayızlı iken bir bayan yeni doğmuş bebeği de annesini de ziyaret edebilir. Bunda hiçbir sakınca yoktur.