Hiybetullah duası hakkında bilgi verir misiniz?

Soru Detayı

- Çok eski bir kitapta hıybetullah duası diye bir yazı okudum ve duanın birçok faydası olduğu da yazılı.
- Sizden ricam, hıybetullah kimdir, araştırdım fakat bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Ve’tesimu bi hablillahi vela havle ve guvvete illa billahil aliyyil azim. Ya gaimu ya daimu ya hayyu ya gayyum. Ya vitru ya ehadu ya semadu ya Allahu allahümme salli ala muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. Eşhedü enla ilahe illallahu vahdehu la şeriyke lehu ve eşhedu enne muhammedun abduhu ve resuluhu. Estafirullahe min külli zenbin ve etûbû ileyk. Birahmetike ya erhamerrahimiyn."

Bu duaya bazıları "Hiybetullah Duası" demişler. Ancak bu duanın bu isimle bilindiğini gösteren bir kaynak bulamadık. Ancak bu duayı okumak güzeldir. Gerek Kuran ayetlerinden gerekse Peygamber Efendimize (asm) ait bazı dualardan meydana gelmiştir.