Kredi kartı ile taksitli kurban alabilir miyim?

Soru Detayı

- Kredi kartı ile taksitli kurban kesmek caiz midir?
- Soru-cevap bölümünde bu sorunun cevabını "Faizli muameleye girmdeğiniz sürece caizdir." demişsiniz. Bunu nasıl anlamalıyız?
- Günümüzde bütün bankaların fon kaynakları faiz geliri üzerine... (Finans kuruluşları hariç, yine de ALLAH bilir.) Aldığım kurbana banka kendi komisyon veya vade farkı gibi bir tutar uyguladığında mı caiz olmuyor?
- Bu durumda; X bir bankanın kredi kartı ile kurban alabilir miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kredi kartı ile veya normal olarak taksitli kurban kesilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kredi kartı ödemelerini zamanında yapmak gerekir. Kredi kartı kullanmakla ilgili cevabımızda bu konu açıklanmıştır.