Ahirette buluşmak ve aileyle görüşmek olacak mıdır?

Soru Detayı

- Benim babam öldü, ben ölünce onunla görüşecek miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ölüm, ayrılık değildir. Ahiret yurdu mümin için, başta Peygamberimiz (asm) olmak üzere, tüm peygamberlere, evliyalara ve müminlere, sevdiklerimize kavuşma yeridir. Gerek berzah âleminde gerekse cennette bütün sevdiklerimizle beraber olacağız.

Sevdiklerimize kavuşmanın şartı da iman ile kabre gitmektir. İmansız kabre giden insanlar orada azapla meşgul olacağı için, sevdikleriyle görüşemeyecektir.

Öyle ise, ahirette özlenen hayata ulaşmak için emir dairesinde hareket etmeliyiz. Günahlardan azami derecede uzaklaşmak ve amel-i sâlih ve doğrularda sebat etmek, hayatımızın gayesi olmalıdır.