Allah, şeytana neden mühlet vermiştir?

Soru Detayı

- Allah (cc) şeytana neden kıyamete kadar mühlet vermiştir?
- Allah (c.c) kendisine karşı çıkan şeytana, neden kıyamete kadar zaman tanıyıp, yine kendisinin yarattığı ve yaratılanların en üstünü diye tabir edilen insanı yoldan çıkarmasına izin vermektedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Aslında yaptıklarından ve yarattıklarından dolayı "kimse Allah'a hesap soramaz" (Enbiya, 21/23) Ancak bizler, insan olmanın gereği olarak her konuda olduğu gibi, bu konuda da Hz. İbrahim (as) gibi, "kalbimizin tatmin olmasını" (Bakara, 2/260) istiyoruz.

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Şeytan ve şerler niçin yaratıldı?