Evlilik kader midir?

Soru Detayı

"Her şeyin bir hakikatı vardır. İmanın hakikatı ise şudur: Kul, başına gelen şeyin her şart ve durumda mutlaka ona gelecek olduğunu bilmelidir. Başına gelmeyen şeyin de hiçbir şekilde kendisine erişmesinin mümkün olmadığına inanmalıdır." [Hadis (Ebu Davud).]
- Evlilik de bu hadise dahil midir; kaderimzde varsa evleniriz yoksa evlenmezmiyiz?
- Başımıza gelicekse evlilk gelir, gelmezse gelmez mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Evlilik kader midir? Kaderimizde kim varsa onunla mı evlenmek zorundayız?

Izdırari kader ile evlilik ve rızık ilişkisi hakkında bilgi verir misiniz?