Kuran’daki miras ile ilgili hesaplamalar yanlış mı?

Soru Detayı

- Nisa Suresi 11 ve 12. ayetlerde miras ile ilgili hesaplamaların yanlış olduğunu iddia eden inkarcılara nasıl cevap vermek gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnkârcıya göre miras âyetlerinde belirtilen paylar hesapsız belirtilmiştir, bu yüzden uygulamada miras paylardan az olabiliyor ve bir kısım (sona kalan) mirasçılar pay alamıyor; bunu da Allah yapmayacağına göre...

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Miras paylaşımında eksik veya fazla çıkması: Avl ve Reddiyye...