Müslüman kadın, Hristiyan erkekle evlenebilir mi?

Soru Detayı

- Müslüman bir kadın Hristiyan bir erkekle, dinini değiştirmese bile evlenemez mi?
- Müslüman bir kadın Hristiyan ortodoks bir erkekle evlenebilir mi?
- Herkes kendi dinini yaşasa ve kendi dininin gerektirdiği şeyleri uygulasa ve erkek kadının dinine saygı duysa, böyle bir evlilik caiz olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir evlilik caiz değildir.

Müslüman bir kadın müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi caiz değildir. Bu bakımdan evlenmeleri için erkeğin Müslüman olması gerekir.