Kur'an-ı Kerim'de örtünme ile ilgili ayet var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim'de örtünme ile ilgili ayet vardır: Nur suresi 31. ayet.

"Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini günahtan korumalarını söyle! Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler..." (Nur, 24/31)