Evlenmeden önce işlenen günahlar nikahtan sonra affolunur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Nikâh bir ibadettir. Bu bakımdan evlenip nikâh kıyan kişiler ibadet sevabı kazanır. Ayrıca Allah bu ibadetlerinden dolayı bazı günahlarını da affedebilir. Ancak insan evlilikten önce yaptığı tüm günahlar affolur gibi bir düşünce doğru değildir. Bu bakımdan nikâhtan önce kadın ve erkek Allah'ın koyduğu yasaklara riayet etmesi gerekir.