Avukatlık yapmak caiz midir?

Soru Detayı

- Ben hukuk fakültesinde okuyorum, ama bazı kesimlerden avukatlık yapmayın yoksa çok günaha girersiniz gibi telkinler alıyorum.
 - Ülkemiz şartlarında nasıl bir avukat olmam gerekir ki günaha girmeyeyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İleriye dönük, fayda ve zararlarını bir tarafa bırakarak günümüzde Hukuk Fakülteleri gibi okullarda okumak, fıkhın yorumsuz hükmüyle caizdir.

Sorunuzun cevabı ve ilave bilgi için tıklayınız:

Hukuk fakültesinde tahsil görüp , bugünkü şartlarda / yönetimde vukatlık yapmak caiz midir?