Cinselliğin helali nasıl olmalı?

Soru Detayı

- Ben size mastırbasyon hakında soru soracam. Acaba fıkıhta bu veledin yeri nedir günah mülahazası nelerle karşılaştırılabilir, yani günah derecesi nedir?
- Ayrıca insan kendi eşi (helali) dışında diğer her cinsi münasebetlerin hükmünü biliyor musunuz?
- Mesela eşcinsellik (kadın-kadın, erkek-erkek).
- İnsanın hayvanlarla ilişkisi veya yapay organlar (yapay pılastik penis vb.).
- Ayrıca ilaç uygulamaları var.Cinselliği artırıcı. Eğer varsa dahası.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müstehcen neşriyatın çevremizi sardığı, açık saçıklığın salgın hastalık gibi cemiyete musallat olduğu bir devirde yaşıyoruz. Bu hastalık az çok herkesi tesiri altına almaktadır.

Kur’an-ı Kerîm'de evlilik teşvik edilmiş, müminlere iffetlerini korumaları emredilmiş, eşlerinin dışında herhangi bir cinsel tatmin yolu arayanlar haddi aşan kimseler olarak nitelendirilmiştir.