İmsak vakti girdikten sonra sabah namazı kılınır mı, ezanı beklemek gerekir mi?

Soru Detayı

-Takvimlerdeki imsak ve de güneş saatinin anlamı ne...ezan bu saatlerden farklı bir saatte okunuyor...biz hangi vakite göre sabah namazını kılacaz?
- Üstelik bizim buradaki camilerde her gün bir diğer günden farklı bir satte ezan okunuyor..sabah namazını kıldıktan sonra ezan okunursa yeniden kılmamız gerekir mi?
- Ramazan ayında imsak saatine göre namaz kılıyoruz..yine imsak saatinde kılmış olsak daha sonra ezan okununca tekrar namazı kılmamız gerekir mi?...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İmsak girdikten sonra sabah namazı kılınabilir; ezan okunmasını beklemek şart değildir.