Ahirette, cennette cinsel hayat var mıdır?

Soru Detayı

- Sahabeden birisi Rasuullah (s.a.v)'a "Cennet ehli de cinsi münasebette bulunurlar mı?" diye sorar. Efendimiz (s.a.v.) şöyle cevap verir: "Cennet ehline, sizden yetmiş kişinin kuvvet ve iktidarından fazla iktidar bir günde verilir..." demiştir.
- Bir kitapta okudum, açıklar mısınız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kuşkusuz, cennette her lezzetin yanında cinsî ilişki de vardır. Kur’an’da kişilerin eşlerinden ve ayrıca hurilerden bahseden ayetler, dolayısıyla bu tür ilişkiden de söz etmiş oluyor.