Gayri müslim aileden doğan çocuğun ahiretteki durumu nedir?

Soru Detayı

- Hristiyan anne ve babadan doğan çocukların İslamiyeti öğrenip din değiştirmesi zor oluyor. Müslüman olan anne babanın çocukları Müslüman oluyor çoğunlukla.
- Hristiyan çocuklarının bu durumu ahirette göz önüne alınır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Umum mülkün yegane sahibi, tek hâkimi Allahü Azimüşşân'dır. O Sultan-ı Ezel ve Ebed kendi mülkünde elbette dilediği gibi tasarruf eder. Amma o Âdil-i Hakîm ve Rahîm-i Mutlak'ın bütün tasarrufatı hakîmane, rahîmâne ve âdilânedir. Hiç kimse onun mahlukatına ondan başka şefkatli ve merhametli olamaz.

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Mekke'de doğan bir çocukla, dünyanın herhangi bir yerinde doğan İslam'dan habersiz bir çocuk, manevi mesuliyet yönünden bir tutulabilir mi?

Fetret ehlinin, yani İslamdan haberi olmayanların sorumluluğu var mıdır?