Kafirler için duada bulunmak caiz midir?

Soru Detayı

- Benim kayınpederim gayri müslim. Ben eşimle beraber her sene kayınpederimin mezarını ziyaret ediyoruz.
- Ben gayri müslim birisinin mezarını ziyaret edip vefat etmis olan zatın ruhuna fatiha okuyabilir miyim?
- Dinen sakıncası var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kâfirlere dua etmek caiz değildir. Çünkü onlar küfürleriyle Allah'ı inkâr etmektedirler. Ancak tüm müminler için hayır duada bulunulabilir. Hayatta bulunan kâfirlerin hidayet bulmaları için dua etmek caizdir.