Dillerin ortaya çıkışı nasıl olmuştur?

Soru Detayı

- Bu kadar dil nasıl meydana geldi?
- Mademki biz Hz. Âdem ve Hz. Havva annemizden çoğalarak meydana geldiysek, yeryüzünde herkesin dili aynı olması lazım ya da ortak kelimeler olması lazım. Bu kadar dil nasıl meydana geldi?
- Hepimiz iki kişiden meydana geldiğimize göre, aynı terimleri kullanmamız lazım değil mi?
- Zamanla yeni buluşlarla dil değişmiş olabilir, ama en azından temelde bilinen su, ot, yemek gibi kelimeler aynı olması lazım değil mi?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hz. Âdem (as)’in en büyük mucizesi de Cenab-ı Hakk'ın ona bütün lügat ve dilleri öğretip, bütün eşyanın ismini bildirmesidir...

Sorunuzun cevabı ve ilave bilgi için tıklayınız:

Dünya dilleri nasıl ortaya çıkmıştır?..