Hz. Peygamber'in soy ağacını anlatır mısınız?

Soru Detayı

- Hz. Peygamber (asm)'in soy ağacı hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bütün kaynakların ittifakla belirttikleri, Kâinatın Efendisinin (asm) yirminci dedesine kadar uzanan nesep silsilesi şöyledir:

"Muhammed (a.s.m.), Abdullah, Abdülmuttalib (asıl ismi Şeybe), Hâşim, Abd-i Menâf (Muğîre), Kusay, Kilab, Mürre, Kâb, Lüeyy, Galib, Fihr (Kureyş), Mâlik, Nadr, Kinâne, Huzeyme, Müdrike (Amir), İlyas, Mudar, Nizar, Maad, Adnan."1