Bir dini sohbette Peygamberimiz'in ismi her anıldığında salavat getirmek gerekir mi, yoksa başında bir defa yeterli olur mu?

Soru Detayı
Bazı dini sohbetlerde Peygamberimiz (asm)'in ismi o kadar çok geçiyor ki, her seferinde salavat getirilince konu anlaşılmıyor. Bu durmlarda başta bir kaç kez getirmek yeterli midir? Bir de duaların içinde geçtiği zaman, duadan sonra salavat getiriyorum, böyle yapmak gerekir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Peygamberimiz (asm)'in ismi çok kez geçtiğinde, her seferinde salavat getirmek şart değildir; başta bir defa getirmek yeterlidir.

Duada Peygamberimiz (asm)'in ismi geçtiğinde, genellikle salavat da beraberinde geçer. Bu bakımdan dua dinlerken veya dua ederken salavat getirmek şart değildir.