Evvabin namazı kaza namazı yerine geçer mi? Evvabin namazı nasıl kılınır?

Soru Detayı
Benim kaza namaz borcum var. Ama ben evvabin namazı kılıyorum. Bu namazı kıldığı zaman kılamadığımız farz namazların yerine geçecek olan namaz evvabin namazı mı? Bir de evvabin namazı kaç rekattan kaç rekata kadar kılınıyor?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Nafile namazlar kaza namazı yerine geçmez. Bu bakımdan evvabin namazı kılmak kaza namazı yerine geçmez.

İlave bilgi için tıklayınoız:

Evvabin namazı nasıl kılınır?..