Gebeliğimizde kaybettiğimiz bebeklerimizi ahirette görebilecek miyiz?

Soru Detayı
Yoksa onlar yaratılmamış olarak mı kabul edilecekler, bu üzüntüyü yaşadığımız için ahirette bize de evladını kaybeden ebeveynlere verilen ecir verilecek mi? Bebeğimi kaybettiğimde on üç haftalıktı ve organları belliydi.
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuk, anne karnında canlandıktan sonra düşerse, bunların ahirette tekrar dirileceğini ve anne babasına şefaatçi olacağını ümit ediyoruz.

Bu dünyada küçük çocuğunu kaybeden anne babaya bir mükafat olarak, cennette o çocukları onlarla birlikte olacak ve bu dünyadaki kısa bir çocuk sevgisine bedel ahirette ebedi bir çocuk sevgisini onlara tattıracaktır.

Ancak, çocuğun düşmesine anne veya baba neden olmuşsa bu bir cinayettir. Çocukları da kendilerinden davacı olacaktır.