Kan aldırmak ve alkollü bez ile vücudu silmek orucu bozar mı?

Soru Detayı

Orucluyken dr muaynesine gittim ve doktor "sana kan aldırmalıyız" dediği zaman oruç bozulur mu? Bildime göre bozulmaz ama... Bir de kan aldırmadan alkollü bezlen kolu dezenfekte ediyorlar, oruç bu sürülen alkollü bezle bozulur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Oruçlu iken kan aldırmak orucu bozmaz. Ayrıca Alkollü bezle, kan alınan o bölgeyi temizlemeleri de orucu bozmaz.