Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde, iş yeri sahibinin vadesi gelmeden parayı bankadan peşin alması kredi kartı sahibini sorumlu eder mi?

Soru Detayı
Alışveriş yapılan iş yerinin, parayı vadesinden önce faizini düşerek bankadan çekeceği bilindiğinde, o iş yerinden alışveriş yapılmamalı mı?..
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kredi kartıyla yapılan alışveriş sonucu, mal sahibi gününden önce parayı almasından dolayı kredi kartı sahibi mesul olmaz. Ancak malı satan kişi gününden önce parayı çekmekle faizli bir iş yaptığı için mesul olur. Sizin bunu bilmeniz sizi mesul etmez.