Şeytanın çığlık attığı hadiseler hangileridir?

Soru Detayı
Şeytan dört çığlığından birisini Peygamberimiz doğduğunda atmış, diğer üç çığlığı ne zaman atacak acaba?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Şeytan lanetlendiği ve ilahi rahmetten uzaklaştırıldığı zaman, bulunduğu makamdan itilip aşağı atıldığı zaman, Peygamberimiz (asm) doğduğu zaman, Kur'an indirildiği zaman feryad etmiş, çığlık koparmıştır.(Suheyli, Ravdulünüf, II/149; İbni Seyyid, Uyunuleser, II/27; Ebülfida, El-Bidaye ve-Nihaye, II/266-267.

(M. Asım Köksal, İslam Tarihi)